Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w XX już edycji zbierania monet pod nazwą "Góra Grosza" organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom.

Akcja trwa od listopada 2019 r. do  stycznia 2020 r. Zbieramy monety o nominale: 1gr, 2gr i 5 gr. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie takich programów, które pozwolą  dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.

SPRAWOZDANIE

          W dniach od XI 2019r.do I 2020r. odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem( jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę innych i chętnie przyłączyli się do akcji. W ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli rówieśnikom z całej Polski, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.

          Po zakończeniu akcji przyszedł czas na podsumowanie akcji. Uczniowie kl. I- VIII oraz „0” C zebrali łącznie 448,49zł.

  • I miejsce zajęła klasa V - 259,67 zł,
  • II miejsce- klasa IV - 54,07zł,
  • III miejsce klasa VI - 38,30 zł.

Klasa V swoje zwycięstwo zawdzięcza koleżance Amelii K., która przyniosła monety o wartości - 205,79 zł! Gratulacje!  Zebrane środki zostały przekazane poczcie polskiej, która dostarczy je na adres wskazany przez organizatora. Za każdy grosik serdecznie dziękuje Szkolny Wolontariat oraz dzieciaki z Domów Dziecka, którym ta kwota choć w niewielkim stopniu, ale pomoże, uczyni ich dzieciństwo kolorowym, wygodniejszym i szczęśliwszym .

Jeszcze raz dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu